وب سایت رسمی آمورشگاه موسیقی رادمهر
موزیک آکادمیسالناطاق 1سازها

مقاله

.:: موسیقی آوازی

 در سراسر اروپا موسیقی برای همراهی و نیز تنطیم آواز با شعرهایی به زبان های گوناگون –همچون ایتالیایی، فرانسوی، اسپانیایی، آلمانی، هلندی و نیز انگلیسی- به کار گرفته شد. توسعه ی چاپ آثار موسیقی به گسترش موسیقی غیر مذهبی یاری رساند و هزاران مجموعه ی منتخب آوازی در دسترس دوستداران آن قرار گرفت. موسیقی سرگرمی مهم زمان فراغت بوده از هر تحصیل کرده ای انتظار می رفت که بتواند سازی را بنوازد و خط موسیقی را بخواند. تامس مورلی، آهنگساز عصر الیزابت از پریشانی خود به سبب ناتوانی از مشارکت در اجرای موسیقی پس از شام، توصیفی زنده به دست داده است: (پس از صرف شام کتابچه های موسیقی مطابق رسم معمول برمیزها قرار داده شد. بانوی خانه یک خط آوازی را به من داد و مشتاقانه خواست آن را بخوانم. اما پس از عذر و بهانه های بسیار هنگامی که با اکراه اعتراف کردم که نمی توانم همه شگفت زده شدند. آری برخی با یکدیگر نجوا می کردند و می پرسیدند چگونه بار آمده ام!)

موسیقی غیر مذهبی دوره رنساس برای گروه هایی از تک خوان ها و یا برای تکخوان با همراهی یک یا چند ساز به نگارش درآمده و نقاشی کلام- تصویرگری موسیقایی متن- در آن معمول بود. آهنگسازان از تقلید صداهایی طبیعی مانند صدای پرندگان وهیاهوی خیابان لذت می بردند. یک فرانسوی به نام کلمان ژانکن(1560-1485) در قطعه ایی مشهور با عنوان جنگ به گونه ای درخشان و زنده به تقلید صداهای میدان نبرد، ضربه های طبل و غریو شیپورها پرداخت. موسیقی غیرمذهبی بیش از موسیقی مذهبی دارای دگرگونی های سریع حالت بود. مورلی به یک آهنگساز چنین توصیه کرده است:( شما می باید در موسیقی مانند باد مواج باشید، گاه جسور و سرکش، گاه آرام و سر به زیر، گاه با وقار و سنگین؛ ... و هر چه تنوع بیشتری را بنمایانید، محبوب تر خواهید بود.)

آرشیــو آرشیــو
ورود به سیستم
نام کاربری :
کلمه عبور :

جدیدترین اخبار

۱۳۹۹/۱۱/۰۶
اهالی موسیقی برای مبتلایان به کرونا کنسرت می‌دهند
۱۳۹۹/۱۱/۰۵
قلب سفید
۱۳۹۹/۱۱/۰۲
خوانندگان پاپ و یک انجمن صنفی ناتمام/جنجال‌های نامه به رئیس‌جمهور

اطلاعات تماس

آدرس دفتر مرکزی موزیک آکادمی تهران،ستارخان .بین بازارچه سنتی وچهارراه خسرو نبش فرش مشهد پلاک 559 واحد 3
تلفن مشاوره و فروش موزیک آکادمی


  44272767   

مقاله ها

۱۳۹۹/۱۱/۰۶
ویژگی های موسیقی باروک
۱۳۹۹/۱۱/۰۵
موسیقی باروک
۱۳۹۹/۱۱/۰۲
موسیقی بتهوون

پیوند ها

خانه موسیقی
مجله هنر موسیقی
شورای کتاب کودک
کانال آموزشگاه موسیقی رادمهر در سایت آپارات
امروز سه شنبه , 7 بهمن 1399

سخن روز

درگذشت عبدالله دوامی خواننده، ردیف دان و مدرس (1359-1270) از آثار: دو ردیف صفحه گرامافون همراه هنرمندان مختلف و کتاب ردیف آوازی و تصنیف های قدیمی.

تصویر روز

اطاق کنسرت
سایت را خانه خود کنید
افزودن به سایت های مورد علاقه
بازدید ها : 193,950
نرم افزار مدیریت آموزشگاه موسیقی موزیک آکادمی
Music Academy Version 3.0. Copyright © 2013 - 2021. All Rights Reserved to Radmehr Music Academy
Designed & Developed & Powered By Sayeh Team